Sektöründe 27 yıllık deneyimiyle hizmet sunan Özbirge Group, uzman kadrosu ve profesyonel çalışanları ile sizlere kaliteli bir hizmet vermektedir.

İletişim

+90 542 411 88 72

+90 530 435 03 17

Ayaspaşa Mah. Cumhuriyet Cad. Faik Orhon No:5 İç Kapı No:1 Saray/Tekirdağ

info@ozbirgegroup.com

Bolu Turu

Bolu’nun en meşhur yerlerinden biri Abant Gölü’dür. Abant Gölü, Bolu’nun Mudurnu ilçesine 18 km. uzaklıktadır. Yükseklik olarak ortalama 1350 metredir ve 125 hektarlık bir alana sahiptir. Abant Gölü herkesin de bildiği gibi bir heyelan set gölüdür. Abant Gölü 1988 yılında etrafındaki 1150 hektarlık zengin bitki örtüsü nedeniyle Tabiat Parkı olarak koruma altına alınmıştır. Çok çeşitli bitki örtüsüne sahip olan Abant Gölü yüksek yamaçlarında da Abant Çiğdemi ve göldeki Abant Alabalığı ile de oldukça bilinen bir özelliğe sahiptir. Göl etrafında Günübirlik tur düzenleyenler için 4 tane piknik alanı bulunurken Samat yaylası civarında da 330 çadır kapasiteli kamp alanları bulunmaktadır. Bu sayede Abant ziyaretçileri eşsiz bir doğa manzarası ile oldukça dinlendirici vakitler geçirebilmektedir. Ayriyeten göl çevresi de gezinti amaçlı asfalt yol şeklinde düzenlenmiştir.

Abant Gölü ülkemizde doğal güzellikleriyle ziyaretçilerinin hafızalarına kazınan muhteşem bir yerdir. 1970 yıllarında Abant Gölü Yeşilçam’ın vazgeçilmez film karelerinden biri olmuştur ve bu yıllardan sonra bu bölgeler daha hareketli bir hale gelerek olduğundan çok daha fazla ziyaretçi akınına uğramıştır. Tabi ki Abant sadece Abant Gölü ve çevresinden ibaret değildir. Bahsettiğimiz bu güzelliğin yanında Yedigöller Milli Parkı, Seben Kaya Evleri, Yıldırım Beyazıt Camii, Süleyman Paşa Camii, Saraçhane Camii, Akşemseddin Türbesi, Orta Hamam, Yıldırım Beyazıt Hamamı gibi hala tarih kokularını içerisinde barındıran ziyaretçilerine tam bir geçmişe yolculuk yapma fırsatı veren eşsiz ve büyüleyici mekanlar da bize göre Abant ziyaretçilerinin mutlaka görmesi gereken yerlerdir.